Magia fotografii analogowej

 

Fotografia to sztuka, choć w czasach kiedy każdy chodzi ze smartfonem wyposażonym w super aparat, nie każdy o tym pamięta. Codziennie pstrykamy miliony zdjęć, które w większości lądują na internetowych portalach społecznościowych i giną w gąszczu podobnych obrazów.

A czy ktoś pamięta jeszcze czasy, kiedy zdjęcia przeglądało się w klasycznej, papierowej formie w  tradycyjnym albumie? Kiedy przerzucało się kartki i z uśmiechem wspominało dzieciństwo albo wakacje spędzone nad morzem dwa lata wcześniej?

Dzisiejsze zdjęcia cyfrowe nie mają tego klimatu. Łatwo je usunąć, łatwo zapomnieć o ich magii robiąc ich aż tyle
, ale wciąż nie tak łatwo, mimo posiadania najnowszej technologii zrobić zdjęcie, które będzie naprawdę dobre i zapadnie w pamięć. Nie bez powodu zawodowi fotograficy sięgają po stare modele aparatów i techniki fotografowania.

Przy tym wszystkim nic dziwnego, że foto prezenty, w tym skórzane fotoalbumy, foto książki, kalendarze czy kubki z fotografiami oraz ramki na zdjęcia cieszą się dużą popularnością. W natłoku cyfryzacji i braku oryginalności lubimy wracać do tego, co sprawdzone i co jednocześnie posiada niepowtarzalny charakter. A taki niewątpliwie posiadają tego rodzaju upominki.

Jeśli więc nie wiecie, jaki prezent podarować komuś z okazji urodzin, imienin, rocznicy małżeństwa albo innego święta może warto zastanowić się nad takimi foto prezentami. Na pewno spersonalizowany, dobrany według waszych upodobań sprawi radość niejednemu obdarowanemu. Wybór jest ogromny i to zarówno, jeśli chodzi o rodzaj, formę, jak i jakość takich prezentów. Dodatkowo niejednokrotnie sami uczestniczymy w ich tworzeniu wpływając na estetykę i wybierając zdjęcia, jest więc też w tym zaangażowanie. Bliscy to docenią.