Samodzielna organizacja ślubu

Ślub i piękne wesele to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdej kobiety.

 

Ten wyczekiwany dzień, małżeńska przysięga i zabawa do samego rana na zawsze pozostaje w pamięci naszej i zaproszonych gości. Gdy zaplanowana jest już wstępna data ślubu wielu ludzi zastanawia się czy organizację wesela zlecić agencji ślubnej czy może zorganizować wszystko we własnym zakresie.

 

Trudne decyzje, wybór lokalu, menu, dekoracje i zaproszenia często przerastają siły przyszłych nowożeńców. Dlatego też, decydują się na wynajęcie osoby, która trudni się tym zawodowo. Niestety, wiąże się to ze sporymi wydatkami, które często przekraczają zaplanowany budżet przyszłych małżonków. Po wielu kalkulacjach i rozważeniu wszystkich opcji decydują się zorganizować swoje wymarzone wesele we własnym zakresie. Gdy data ślubu jest już wyznaczona w kościele czy urzędzie można przystąpić do działaniu. Najważniejszą rzeczą na tym etapie będzie znalezienie lokalu, spełniającego nasze wymagania. Musimy pamiętać, że musi on pomieścić wszystkich gości i zagwarantować im swobodną przestrzeń do zabawy. Menu, dekoracja stołów i sali najczęściej będzie nam zaproponowana przez menadżera.

Po wyborze lokalu czas rozpocząć zapraszanie gości, przy czym na zaproszeniach warto zaznaczyć prośbę o potwierdzenie obecności. Pozwoli nam to zaoszczędzić na pustych "talerzach", co przełoży się na koszty. Samodzielna organizacja wesela wymaga od nas też zapewnienia gościom atrakcji takich jak popularny w ostatnich latach wiejski stół czy ciesząca się powodzeniem fotobudka.

Wynajmowana fotobudka na wesele opłacana jest w zależności od liczby godzin, a koszt wiejskiego stołu zależy od jego asortymentu. Po dopięciu na ostatni guzik tych najważniejszych spraw zostaje już tylko wybór orkiestry, sukni ślubnej, samochodu i podziękowań dla gości. Samodzielna organizacja ślubu być może nie należy do najłatwiejszych spraw, ale daje dużo satysfakcji i zadowolenia.

Gdy uroczystości weselne się skończą warto pomyśleć - jaka pamiątka pozostanie po naszym ślubie ?

Doskonałą pamiątką jest fotoksiazka slubna na zamowienie lub fotoalbum. Informacje na temat tych produktów znajdziesz na stronie