Jednorazowe aparaty

 

Do zrobienia dobrych zdjęć potrzebny jest nie tylko profesjonalny sprzęt fotograficzny, ale także odpowiednie umiejętności i tzw. dobre oko. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa w przypadku ważnych uroczystości, aby uchwycić wyjątkowe chwile i mieć pamiątkę na całe życie. Należy jednak pamiętać, że taka przyjemność jest często dosyć droga, a na zdjęcia w formie cyfrowej trzeba troszkę zawsze poczekać. Nie mówiąc już o wydrukach zdjęć. Do tego celu niezbędna jest drukarka do zdjęć a ponadto czas oczekiwania na efekt końcowy znacznie się wydłuża.


Substytut drogiego aparatu?


Aparaty te stają się coraz tańsze, co również przyciąga potencjalnych nabywców. Wiele osób decyduje się na zakup takiego sprzętu w sytuacji, gdy szykuje się jakieś ważne wydarzenie, z którego warto zrobić fotorelację. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na drogi wydatek w postaci wynajęcia fotografa posiadającego profesjonalny sprzęt lub nie boimy się zabrać swój własny sprzęt w obawie przed jego zniszczeniem lub stratą.


Aparaty jednorazowe - kicz, czy hit?


Z pomocą w takiej sytuacji może przyjść jednorazowy aparat . Jak sama nazwa wskazuje jest to aparat jednorazowego użytku, który możemy zakupić z kliszą czarną lub kolorową. Zazwyczaj dzięki niej możemy zrobić około 27 zdjęć. Producenci proponują swój sprzęt w zależności od pojemności kliszy oraz samego sprzętu w widełkach cenowych, które nie przekraczają z reguły kwoty 100 zł. Zazwyczaj kupimy taki aparat za 30-70 zł. Czułość matrycy, czyli ISO to zazwyczaj 400. Spora część tych aparatów, nawet najtańszych wyposażona jest również w lampę błyskową, co jest dodatkowym atutem. Gabaryty takiego sprzętu są niewielkie i z łatwością schowamy go do małej torebki.