Fotoksiążka z twardą okładką

 

Wywoływanie zdjęć nie jest już może dzisiaj tak popularne,

 

jak kiedyś, zwłaszcza, że dominuje obecnie fotografia cyfrowa i każde zdjęcie możemy mieć w formie elektronicznej, możemy je obrabiać, a także oglądać, kiedy tylko chcemy. W momencie pojawienia się aparatów cyfrowych zniknęło zainteresowanie samym wywołaniem, gdyż nie było już emocji związanej z tym, że nie wiemy jak wyszło zdjęcie.

 

 

Studia drukujące zdjęcia nie dały jednak za wygraną i nie zamknęły interesu. Zamiast tego obecnie wprowadziły do oferty na tyle atrakcyjne produkty, że każdy na pewno chętnie będzie chciał je nabyć. Zamiast wywoływać tradycyjne zdjęcia możemy je mieć w nietypowej formie. Na przykład fotoksiążka, która służy jako świetna pamiątka dla znajomych, gdzie zdjęcia umieszczone są na nadruku na kartach księgi. Rodzaje fotoksiążek są naprawdę różne. Główne różnice polegają na tym, że występują w różnych rodzajach, innych okładkach i papierach. W wielu miejscach projektuje się je wykorzystując specjalny program do projektowania fotoksiążek oparty na intuicyjnym interfejsie. Za jego pomocą mamy podgląd do tego, jak książka wygląda zanim damy ją do druku. To bardzo duże ułatwienie dla wielu osób. Poza takimi elementami studia, szczególnie fotograficzne, które zajmowały się kiedyś wydrukiem zdjęć oferują pamiątkowe zdjęcia, zarówno w plenerze, jak i w studio. Co ciekawe te wykonane w studio książki foto niekiedy bardzo przypominają plenerowe, a odbywa się to poprzez podstawienie odpowiedniego tła, w formie mapy, lub późniejszej obróbki za pomocą programu komputerowego.

Zdjęcia studyjne mogą mieć różną tematykę. Są to albo zdjęcia ślubne, albo plenerowe wraz ze znajomymi, albo bardzo popularne w ostatnim czasie zdjęcia rodzinne wraz z małymi dziećmi. Dodam, że w przypadku tych ostatnich jest to bardzo trudne zadanie i to nie tylko dla fotografa. Jak wiemy zmusić dziecko, aby stało bez ruchu się praktycznie nie da, dlatego większość takich sesji trwa bardzo długo i kończy się sekwencjami powtarzających się zdjęć, z których można wybrać co najwyżej kilka nadających się do wydruku. Zdjęcia można oprawić w ramkę, aby nadawały się na przykład do powieszenia lub postawienia na kominku. Jak widzimy zdjęcia cały czas mogą być modne i to nie tylko w formie elektronicznej. Warunkiem jest ubranie ich w ekscytującą formę.