Fotoksiążka - na prezent

 

Prawdopodobnie każdy ma grono bliskich mu osób, którym lubi sprawiać przyjemność, ot tak po prostu, bez żadnej okazji. Jednak parę razy w roku są sytuacje (jak urodziny czy Boże Narodzenie), w których zwyczajnie nie można pojawić się bez żadnego prezentu. Skoro mamy przygotować podarunek, pragniemy aby obdarowana osoba była z niego zadowolona. Nierzadko chcąc sprawić bliskim radość decydujemy się na zakup czegoś kosztownego, by tylko trafić w gust i uszczęśliwić solenizanta, co niestety, mimo najszczerszych chęci, nie zawsze się udaje.

Czy zatem udany prezent musi wiązać się z dużym wydatkiem? Oczywiście, że nie. Bardzo często najbardziej cieszące nas podarunki wcale nie są drogie. Wiele osób przyzna temu rację, jednak jeszcze więcej zada pytanie: jaki może być prezent na roczek dziecka - to może być fotoksiążka dziecka.
Co to takiego, czy warto sobie tym zawracać głowę, jaka jest szansa, że obdarowana osoba rzeczywiście z takiej fotoksiążki się ucieszy? To tylko kilka pytań, które się nasuwają. Jednak odpowiedzi są bardzo proste.Co to jest?Jak łatwo się domyślić, jest to książka, w której zamieszczane są fotografie. Oczywiście nie przypadkowe zdjęcia, lecz te które sami wybierzemy. Na rynku pojawiają się oferty stworzenia właśnie takiego, oryginalnego i spersonalizowanego albumu. Zazwyczaj firmy (które nietrudno znaleźć w wyszukiwarce) dają nam do dyspozycji program, dzięki któremu możemy samodzielnie kreować unikalną książkę zamieszczając wybrane zdjęcia (z naszego dysku), które dodatkowo możemy podpisaćDla kogo fotoksiążka?Taka propozycja jest warta rozważenia przede wszystkim w sytuacji, kiedy pragniemy obdarować osobę, w której życiu w ostatnim czasie miało miejsce szczególne wydarzenie (ślub, chrzciny dziecka). Można wybrać kilkanaście czy kilkadziesiąt zdjęć i opatrzyć je zabawnym lub wzruszającym opisem. Bliski na pewno doceni nasz wkład w stworzenie unikalnego prezentu, ponadto na pewno nie pomyśli, że został on wybrany w ostatniej chwili.W dobie aparatów cyfrowych coraz rzadziej decydujemy się na wywołanie zdjęć, zazwyczaj po prostu tworzymy kolejne foldery w komputerze i niekiedy zwyczajnie o nich zapominamy. Jeszcze kilkanaście lat temu rodzinne przeglądanie albumów z fotografiami, nierzadko okraszone różnymi anegdotami, było popularnym sposobem wspólnego spędzenia czasu. Dziś niestety robimy to coraz rzadziej, dlatego tym bardziej zebranie szczególnych chwil i wydanie ich w formie książki wydaje się być świetnym pomysłem nie tylko na prezent, ale także dla nas samych.