Drukarki dla architektów

 

Od roku 1998 roku prowadzę biuro projektowe i o ile sięgam pamięcią to zawsze, przy każdym kontrakcie występowały problemy gdy projekt trzeba było wydrukować.
Nasza zasłużona dobra drukarka atramentowa wielkoformatowa CAD w wielu przypadkach w połowie się blokowała wskutek tego zmuszeni byliśmy skorzystać z punktów ksero.
Jednak trzeba było pojechać do nich a ponadto czekać i modlić się, żeby było zrobione jak należy.


Niie ma co zwlekać tylko trzeba się zabrać za przeszukanie internetu aby wytypować urządzenie dedykowaną dla architektów i biur urbanistycznych.
Znalazłem kilka urządzeń ale bez ustanku miałem jakieś uwagi. Były to drukarki z lichymi rozwiązaniami technicznymi albo były zbyt kosztowne jak na zasobność mojego portfela. Po kilkudziesięciu minutach przeszukiwania internetu wszedłem na interesującą witrynę "www.drukarki-fotograficzne.pl" na której znalazłem urządzenie optymalne dla mnie! Zadzwoniłem do firmy Tetenal i uzyskałem wiele przydatnych informacji na temat fotograficznej drukarki wielkoformatowej Epson 9890. Tak więc drukarce model 7890, co jak stwierdziłem i co również jest dla mnie istotne nie wymienia się głowicy drukującej. Na forach internetowych znalazłem również informacje, że drukarka ta posiada głowicę piezo, która jest niesamowicie precyzyjna w druku.  Epson to bardzo zaawansowana i jednocześnie super precyzyjna technologia a drukarki tej firmy cechują się bardzo niskim współczynnikiem zużyciem tuszy a także idealnym odwzorowaniem barw i detali. Zarówno atramenty jak i papiery eksploatacyjne na których drukowane są powiększenia podmienia się błyskawicznie i wygodnie. Jeżeli ktoś zastanawia się nad wyborem drukarki do podobnych zastosowań to osobiście sugeruję drukarki Epsona. Zapomniałem napisać o najważniejszym cena tego urządzenia jest niska i mniejsza niż u innych firm! Użytkuję to urządzenie od kilku tygodni, jestem zadowolony i mogę bez obaw innym zaproponować !